Różnica wieku w związku. Obalamy mity!

Różnica wieku w związku bywa kontrowersyjnym tematem. Istnieje wiele stereotypów odnośnie kobiet, które spotykają się ze starszymi mężczyznami i mężczyzn, którzy spotykają się z młodszymi kobietami. Nie wspominając, jeśli to kobieta jest starszą osobą w związku! Pary z dużą różnicą wieku muszą znosić nieprzychylne spojrzenia i komentarze. Prezentujemy wam 5 mitów odnośnie par z różnicą wieku, jednocześnie je obalając!

 

1. Młodsza osoba jest zainteresowana tylko korzyściami materialnymi

Stereotyp tak często powielany w filmach! Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania młodych dziewczyn, których  życiową misją jest wyjście bogato za mąż. Z pewnością dla niektórych kobiet jest to prawdą, ale nie da wszystkich! Wiele osób najzwyczajniej w świecie uważa starszych mężczyzn za bardziej atrakcyjnych! Często jest to powiązane z ich doświadczeniem w sprawach życiowych i łóżkowych. Poza tym, nie każdy starszy mężczyzna jest bogaty!

2. Kobiety zainteresowane starszymi mężczyznami dorastały bez ojców

Tak zwane ‘daddy issues’. Ludzie naprawdę nie potrafią zrozumieć, że ktoś po prostu jest zainteresowany starszymi osobami. Sara Skentelbery i Darren Fowler przeprowadzili badania, gdzie kobiety w związkach ze starszymi mężczyznami miały zupełnie normalne relacje z ojcami. A więc stwierdzenie, że ktoś spotyka się ze starszą osobą w wyniku porzucenia przez rodzica w młodym wieku jest słabym wyjaśnieniem. Więcej tutaj.

3. Młodsza osoba jest niedojrzała

Nie oszukujmy się, jest to prawdopodobne, ale nie musi być prawdą. Kobiety często dojrzewają szybciej niż mężczyźni, 20-letnia kobieta może być bardziej dojrzała od swojego 30-letniego partnera. Poza tym, niektórzy raz się sparzą i mają lekcję do końca życia, a niektórzy muszą popełnić ten sam błąd 10 razy. Każdy jest inny.

4. Starsza osoba jest rozczarowana życiem

Każdy jest rozczarowany i zraniony po zakończeniu długiego związku. Nie ma to nic wspólnego z naszym wiekiem. Jeśli mamy szansę zacząć na nowo z czystą kartką, czemu nie?

5. Dwa pokolenia = brak szansy na trwałość związku

Inne pokolenia mają inne podejście do wielu spraw, ale to nie znaczy, że związek nie ma szansy przetrwać. Różnica wieku w związku może być dokładnie tym co potrzebujesz. Mieszanka młodości i doświadczenia jest dla wielu idealną relacją. Rozpocznij swoją przygodę tutaj.