Na odległość – praktyczne porady aby przetrwać związek

Związek na odległość, to typ relacji do której czasem jesteśmy zmuszeni czy nam się to podoba czy nie. Partner dostał pracę w innym mieście albo kraju, partnerka wyjeżdża na wymianę studencką albo zwyczajnie, dwoje ludzi poznaje się w Internecie (w tym na SugarDaters®), rozmawiają ze sobą i sprawy robią się poważniejsze, ale mieszkają oni w dwóch różnych miejscach. Jak poradzić sobie ze związkiem na odległość aby rozłąka nie była dla was koszmarem? Mamy kilka rad:

1. Wyrozumiałość i dystans (do życia, nie ten liczony w km)

Dobrze sami wiecie jak ciężki potrafi być związek na odległość. Spędzacie czas na własnych codziennych obowiązkach i jedyne o czym marzycie po powrocie do domu to usiąść z ukochaną osobą, zjeść razem posiłek i utulić się do snu. Niestety, wy tego nie doświadczacie. Wracacie do pustego domu, jecie sami i sami kładziecie się spać, a ukochaną osobę zobaczyć możecie na zdjęciu albo w ekranie monitora. Taka sytuacja może wywołać frustrację, która narastając wywołuje niepotrzebne kłótnie i nieporozumienia. Zaakceptowanie sytuacji jest dobrym wyjściem, a wtedy stajemy się bardziej wyrozumiali i zdystansowani do całej sytuacji.

2. Internet i telefon to wasi najlepsi przyjaciele

Żyjemy w czasach kiedy technologia jest na tyle zaawansowana, że możemy bez problemu połączyć się z kimkolwiek nawet z drugiego końca świata. Skype, Facebook, maile i SMS-y to tylko niektóre z opcji. A jak już z nich korzystacie pozostawiamy waszej wyobraźni. Możecie się jednak zainspirować kolejnym punktem.

3. Kamerka to najlepsza przyjaciółka

Rozmowa rozmową, ale ile przyjemności kryje się w zobaczeniu twarzy ukochanej osoby, sami dobrze wiecie. Jak wykorzystać czas kiedy możecie się zobaczyć? Wierzcie lub nie, ale randkowanie przez Skype jest możliwe. Możecie również pójść o krok dalej i spędzić upojną noc na odległość. Świadomość, że coś co nie jest łatwo dostępne może podsycić wasz apetyt i noc może być równie niezapomniana co bezpośredni kontakt.  Zawsze możecie podkręcić atmosferę wysyłając seksowne zdjęcia albo sprośne wiadomości.

4. Nic tak nie umila związku na odległość jak PREZENTY

Chcesz sprawić niespodziankę ukochanej osobie? Wyślij jej prezent, drobny upominek, dzięki któremu sprawisz, że poczuje się lepiej.

5. Spotykajcie się najczęściej jak tylko się da

Nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz i nic nie zastąpi bliskości z drugą osobą. Spróbujcie więc zaaranżować spotkanie przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli dzieli was duża odległość, rozmowy telefoniczne i na Skype są waszą najlepszą opcją. Nie traćcie ze sobą kontaktu. Związki na odległość udają się, ale wymagają zaangażowania, zaufania i cierpliwości obu stron. Kiedyś ktoś powiedział, że aby związek był naprawdę mocny, trzeba nauczyć się również żyć osobno.

Powodzenia!