Nieszczęśliwy związek? Może czas się z niego wydostać?

Nieszczęśliwy związek? Może czas się z niego wydostać?

 

Nieszczęśliwy związek? Życie w zamknięciu odbija swoje piętno na każdej parze. Do tej pory każde z was miało własne życie, chodziliście do pracy i cieszyliście się na powrót do domu. Chwile, które spędzaliście razem należały do wyjątkowych. Teraz widzicie się 24/7 i zaczynacie działać sobie na nerwy. Niektóre pary nie przetrwają koronawirusa.

W Chinach po zakończeniu kwarantanny liczna rozwodów drastycznie się zwiększyła. Niestety, liczba przypadków przemocy domowej także poszła w górę. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej szukaj pomocy! Nie ma żadnego usprawiedliwienia do przemocy. Zarówno fizycznej jak i psychicznej. Zasługujesz na więcej 🙂 Zadzwoń na Niebieską Linię lub znajdź organizacje w twoim miejscu zamieszkania. Jeśli ktoś kogo znasz jest ofiarą przemocy, nie przymykaj oka, pomóż!

A jeśli chodzi o rozstania i rozwody… nie są one przyjemne dla żadnego z nas. Przyzwyczajamy się do drugiej osoby i odejście nie jest łatwe, ale może czasami jest jedyną opcją? Jeśli przebywając z kimś w izolacji zdałaś sobie sprawę, że to nie jest jednak osoba dla Ciebie, może nie warto ciągnąć tego na siłę. Często wydaje nam się, że znamy kogoś na wylot, dopiero gdy widzimy tą osobę w niecodziennej sytuacji, poznajemy jej prawdziwą naturę.

Załóżmy, że podczas kwarantanny uświadomiłaś sobie, że tkwisz w nieszczęśliwym związku. Jakie masz opcje?

Jeśli jesteście ze sobą długo lub wasze problemy nie są aż tak poważne, może terapia dla par? Oczywiście, możesz po prostu zakończyć ten związek.

Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Nieszczęśliwy związek może być punktem wyjścia do nowej, lepszej znajomości. Zaloguj się na naszej stronie i rozpocznij nową przygodę.