Sugar Advisor: Monogamia czy Poligamia?

cover picture for blof post

Wszyscy wiemy, że SugarDating jest niekonwencjonalnym typem relacji. Ale jak niekonwencjonalny może być sam sugardating? Zastanów się czy miałabyś problem z dzieleniem się swoim SugarDaddym czy raczej wolałabyś mieć go tylko dla siebie.

Poligamia czy monogamia? Związek otwarty czy zamknięty? Zazdrość czy zaufanie? Jesteśmy świadomi, że istnieje wielki świat możliwości, który przekracza wartości charakteryzujące typowy związek monogamiczny czy też małżeński. Jednak nie każdy ma odwagę na wypróbowanie czegoś, co jest społecznie nieakceptowane. Ja osobiście spróbowałam monogamii jak i poligamii, i o to moje wnioski.

Uważam, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasze preferencje w związku jest pochodzenie. Jeżeli tradycyjne oraz religijne wartości były w mocnym stopniu obecne w twoim dzieciństwie oraz w w okresie dorastania, to prawdopodobnie będzie ci trudno wyjść poza ramy monogamii. Większość religii potępia poligamie. Od najmłodszych lat normy społeczne wpajają ci perfekcyjny obraz małżeństwa, odpowiedniego wykształcenia oraz stylu życia. Powtarzano ci także, że jest to jedyna droga do pełni szczęścia. Prawdopodobnie nie nauczono cię o nudzie, która powoli zabija czy o radości, jaką daję zaspokojone życie seksualne.

Część osób kierowana poczuciem bezpieczeństwa oraz strachem przed samotnością decyduje się pozostać w nieudanym związku.

Nie zrozum mnie źle. Nie mam nic przeciwko monogamii. Sama postrzegam siebie jako dojrzałą monogamistkę. Jednak nie wierze w instytucje małżeństwa. Podoba mi się koncept otrzymywania biżuterii oraz wierze, że życie u boku jednego partnera jest ogromnie satysfakcjonujące. Zaufanie, bliskość i bezpieczeństwo jest wszystkim tym, czego chcemy od życia. Ale to “my” musimy podejmować wszystkie decyzje powoduje, że życie staje się niekończącym kompromisem. Całkowitą zależnością; życiem w symbiozie.

Jak już wspomniałam, postrzegam siebie jako dojrzałą monogamistkę. Istnieje ogromna skala monogamii. U niektórych zazdrość wywołuje spojrzenie, u innych jest to dotyk lub inicjacja intymnej relacji. Sama umieściłabym siebie na końcu monogamicznej skali, ponieważ moje głębokie uczucia należą do jednej osoby, która ma niezastąpione miejsce w moim sercu. Rezerwuję ten rodzaj intymności dla jednego partnera. Lubię jednak odkrywać seksualność na własną rękę i jestem otwarta na fizyczne stosunki z innymi mężczyznami czy nawet na wpuszczenie osoby trzeciej do mojego związku, jeżeli czas jest właściwy. Jest to wyjątkowe uczucie z dodatkiem ekscytacji.

Istnieje wiele rodzai poliamorii, która występuje w wielu różnych formach. Od posiadania głównego, intymnego związku oraz wielu innych partnerów seksualnych w tym samym czasie, po mieszkanie w wieloosobowych gospodarstwach domowych. Przejście od monogamii występuje stopniowo i jest motywowane desperacką chęcią przeżycia czegoś nowego. Większość osób nie jest w stanie być w otwartym związku. Bycie w takiej relacji nie może niszczyć osoby od środka. Dla niektórych bycie otwartym na innych partnerów jest naturalne – zgodne z ich instynktami. Dla innych jest to przeszkoda oraz wyzwanie. Jednak jest wiele korzyści z bycia w otartym związku. Polimoria usuwa presje z posiadania jednej osoby, która ma zaspokoić wszystkie nasze indywidualne potrzeby. Emocjonalne, seksualne oraz intelektualne pragnienia mogą zostać zaspokojone przez innych partnerów. Wolność, otwarta komunikacja oraz zaufanie są kluczem do udanej poliamorii.

Pozdrawiam,

Sugar Advisor

Zawsze możesz skontaktować się z Oliwią poprzez email sugaradvisor@sugardaters.com lub wysłać jej bezpośrednią wiadomość na Facebooku do @SugarAdvisor

Polub nas na Sugar Advisor on Facebook, I nie zapomnij dołączyć do nas na Instagram, Facebook, Twitter, Tumblr oraz SugarDaters Snapchat!