Zdrady wśród mężczyzn – najczęstsze przyczyny niewierności

Zdrady – czyli inaczej niewierność w związku. Mimo że w dzisiejszym poście opisujemy przyczyny zdrad mężczyzn, nie jest to czynność przypisana jedynie tej płci. Jednak przyczyny zdrad pomiędzy mężczyznami i kobietami mogą się nieznacznie różnić. Dlatego podejście kobiet do zdrady to temat na osobny wpis.

Postanowiliśmy więc przygotować kilka przyczyn dla których mężczyźni zdradzają. Musicie jednak pamiętać, że poniższe przyczyny nie stanowią żadnego rodzaju usprawiedliwienia. Jeśli ktoś zdradza, na pewno ma do tego jakiś powód. Powód ten nie powinien być jednak żadnym usprawiedliwieniem. Akt ten bez wątpienia potrafi ranić i jeśli nie ma na to przyzwolenia drugiej osoby, potrafi również nieodwracalnie zniszczyć związek.

Dlaczego więc mężczyźni zdradzają?

1. Partnera/żona nie spełnia seksualnych potrzeb

Chyba najczęstszy powód do zdrady. Dłuższy staż małżeństwa może przyczynić się z do tego, że partnerzy nie podzielają takiej samej pasji w łóżku i fascynacji sobą jakie łączyły ich na początku wspólnych lat. Dla niektórych mężczyzn zrozumiałe jest więc, że jeśli nie żona/partnerka, to inna kobieta sprosta ich potrzebom. Co gorsze, zdarza się również że wyznają zasadę „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”, co oznacza, że nie czują się winni. Możliwe że dopiero jak partnerka się dowie, to ruszy ich sumienie, chociaż i wtedy ich linia obrony opierać się będzie na „nie zaspokajałaś moich potrzeb, więc znalazłam kogoś kto to zrobił”.

2. Zdrada to jego drugie imię

Możliwe że twój partner nigdy nie dorósł do tego aby być w związku monogamicznym? Nie mają dla niego znaczenia obietnice, przysięgi małżeńskie ani zapewnienia że zerwał ze swoją przeszłością lowelasa. Nie rozumie również jak działa lojalność względem drugiej osoby, nie chce lub nie potrafi się zmienić dla drugiej osoby. Jeśli natrafiłaś na takiego typa, pakuj walizkę i rozpocznij nowe, lepsze życie z innym partnerem który na ciebie zasługuje. Lepiej późno niż wcale!

3. Niezaspokojone potrzeby.. emocjonalne

Tak, również niezaspokojenie potrzeb emocjonalnych może być przyczyną zdrady w związku. Jeśli mężczyzna czuje się niepotrzebny, niedoceniony, niedowartościowany, to może zacząć szukać wsparcia emocjonalnego i przy okazji seksualnego z kimś kto go zrozumie. Nie zapominajmy że mężczyźni mają również uczucia i nie tylko seks czyni ich szczęśliwymi i spełnionymi mężami czy partnerami.

4. Tłumaczą, że ich partnerka/żona się zaniedbała

Wiele kobiet lubi wyglądać nieskazitelnie o każdej porze dnia i nocy i robią z tego swój priorytet dnia codziennego. Jednak są również takie, które nie przywiązują wagi do tego jak wyglądają, lub dzielą swój czas na pracę i dom. W domu lubimy czuć się swobodnie, ubrać luźne ciuchy, zmyć makijaż, związać włosy. Niektórzy mężczyźni nie mogą poradzić sobie z taką „przemianą” i kobieta traci w ich oczach na atrakcyjności. Czasem również pojawienie się dziecka sprawia, że w natłoku nowych obowiązków zarówno ciało, jak i umysł kobiety się zmienia. Pewne jest jednak to, że kobieta nie powinna być piętnowana za to że nie zrobiła dziś makijażu. A już na pewno nie jest to powód do zdrady!

Istnieje wiele powodów dla których mężczyźni zdradzają. Dużo więcej niż 4 wymienione powyżej. Najważniejsze jest jednak bycie lojalnym i nawet jeśli się to wydarzy, powiedzieć o tym drugiej osobie. Ludzie popełniają błędy, ale tylko ci honorowi mają odwagę aby się do tego przyznać. Często problemy tkwią z związku, czegoś brakuje, z czymś nie czujemy się swobodnie, coś byśmy chcieli zmienić. Rozmową można rozwiązać niejeden problem, a nawet wybaczyć zdradę. Pamiętaj również, że “tego kwiatu jest pół światu”! Jeśli chcesz więc zacząc wszystko od nowa, SugarDaters® na pewno coś dla ciebie znajdie.