Artykuł nt. portalu randkowego SugarDaters – nasz komentarz

W zeszłą sobotę, pewien portal internetowy opublikował artykuł na temat SugarDaters® i jednej z byłych użytkowniczek portalu. W związku z tym chcielibyśmy skomentować historię z naszego puntu widzenia.

Zasady, bezpieczeństwo i wolność wyboru

SugarDaters® w żaden sposób nie próbuje promować ani zachęcać swoich użytkowników do płacenia za seks. Jest to ujęte w regulaminie portalu. Jeśli dochodzi do sytuacji, że pomiędzy użytkownikami dochodzi do próby zawarcia transakcji “pieniądze za seks”, egzekwowane jest to blokadą lub utratą konta. W wyborze partnera nasi użytkownicy mogą posłużyć się Gentleman rating. Ponad to, zdjęcia oraz opis użytkowników weryfikowane są ręcznie przez naszych pracowników. Dodatkowo nasza strona posiada filtry, za pomocą których jesteśmy w stanie wyselekcjonować użytkowników, którzy wysyłają informacje niezgodne z treścią regulaminu. Jeśli jednak do transakcji dochodzi poza portalem, np. w za pomocą sms-ów lub e-maila, nie ma to już nic wspólnego z SugarDaters® i jest traktowane jako czynności podejmowane w czasie nie związanym z naszym portalem.

Artykuł i jego bohaterka

Zakładając, że główna bohaterka jest prawdziwą SugarBabe, jej historia nie jest wyznacznikiem tego, czemu nasz portal ma służyć. Z jej historii wynika, że trudno jest jej wrócić do “normalnego życia”, lecz jest to jednak wynikiem tego, że doszło do nadużycia zasad korzystania z portalu. Liczymy na to, że użytkownicy SugarDaters®, to osoby dorosłe i odpowiedzialne, podejmujące ryzyko (bo korzystanie z KAŻDEGO portalu randkowego wiąże się z ryzykiem) i liczące się z ich konsekwencjami. Nie mamy wpływu na to, co dzieje się w prywatnym życiu naszych użytkowników. Jest to sprawa indywidualna związana z wolnością każdego człowieka i mają oni prawo do spędzania czasu w taki sposób, jaki im się podoba.

Seks

Nie zachęcamy nikogo do traktowania portalu jako strony z ofertami pracy, ani tym bardziej jako agencji towarzyskiej. Seks jest elementem każdego związku dorosłych ludzi i tego nie da się ukryć. Seks jest czasem również początkiem znajomości, co zdarza się częściej niż sobie to wyobrażamy. Nie powinien być jednak sposobem na zarabianie pieniędzy ani narzędziem zapewniającym dostatnie życie. Z doświadczenia wiemy i znamy wiele par, które uformowały się dzięki naszemu portalowi. To dzięki nim i innym użytkownikom utrzymujemy się już drugi rok w polskiej sieci. Wiemy również, że jeden artykuł tego nie zmieni.

Jeśli macie wątpliwości co do działalności portalu, i jesteśmy tu aby odpowiedzieć na wasze pytania i komentarze. Wszelkie media, które chciałyby przeprowadzić wywiad z pracownikami, użytkownikami lub założycielami SugarDaters®, proszone są o skontaktowanie się z paulina@sugardaters.pl 

Nie zapomnij śledzić nas na Instagramie i Tumblr!