Czas poznać rodziców! Praktyczne porady

W życiu niemal każdej pary przychodzi taki czas, kiedy należy poznać rodziców partnerki lub partnera. Dzisiejszy post dedykowany jest męskiej części czytelników. Przygotowaliśmy dla was praktyczne porady, które możecie wykorzystać przygotowując się do tego pierwszego, niezwykle ważnego momentu w którym decydujesz się poznać rodziców swojej wybranki. Dodatkowo, jeśli dzieli was różnica wieku, twoje obawy są w 100% zrozumiałe.

Po pierwsze nie codziennie widzi się pary o dużej różnicy wieku. Po drugie, wiemy dokładnie z filmów, książek, opowieści znajomych i z życia jak to wygląda: rodzice zazwyczaj nie są zadowoleni widząc swoją ukochaną córkę z (dużo) starszym mężczyzną.

Jednak nie jest to regułą, a dzięki naszym radom zrobisz wystarczająco dużo aby wywrzeć na nich dobre wrażenie. Zanim wybierzecie się aby poznać rodziców ukochanej, użyj tych trików aby ich do siebie przekonać. Nie martw się jeśli nie pokochają cię od pierwszego wejrzenia. Im również potrzeba czasu na oswojenie się z tą niecodzienną sytuacją. Jeśli jednak zobaczą w tobie eleganckiego, troskliwego i poważnie podchodzącego do życia mężczyznę, to przynajmniej zyskasz punkty w kategorii RESPEKT.

Poznać rodziców – praktyczne rady:

  1. Ubiór – pierwsze spotkanie z nieznajomym to zawsze okazja do zrobienia dobrego wrażenia. Ubiór to tylko jedna z rzeczy o której należy pamiętać, jednak jest ona niezwykle istotna. Nie oznacza to, że należy kupić frak (no chyba że planujesz się oświadczyć albo masz zamiar poznać rodziców na własnym ślubie). Pomyśl jednak o garniturze lub chociaż o eleganckiej marynarce i ładnych spodniach np. w stylu chinos. Zadbaj aby urania były czyste, a koszula wyprasowana. Wybierz kolory stonowane, ale niezbyt ponure – mały kolorowy akcent nie zaszkodzi. Elegancki ubiór to nie tylko ładny wygląd, ale również poczucie pewności siebie dzięki któremu oczarujesz jej rodziców.
  2. Charakter – spotkanie z rodzicami wybranki, to trochę tak jakby iść na rozmowę kwalifikacyjną. Oczekuj że będą zadawać ci dużo pytań, których odpowiedzi będą dla ciebie kluczowe jeśli chcesz zapunktować. Zastanów się więc jakbyś odpowiedział na ich pytania, zapytaj ukochaną jakich pytań możesz od nich oczekiwać. Przypomnij sobie jakie są twoje zalety, a jakie wady (chociaż z tym należy uważać).
  3. Osiągnięcia – zapamiętaj swoje życiowe osiągnięcia. Jeśli zostaniesz zapytany o najważniejsze momenty swojego życia, warto również ułożyć sobie listę. Użyj argumentów dlaczego to, a nie inne osiągnięcie było tym najważniejszym.
  4. Historia pierwszego spotkania – ten punkt może okazać się niezwykle pomocny. SugarDaters®, to bardzo specyficzny portal randkowy. Nie każdy rodzic wie o co tak naprawdę w nim chodzi i jakie są intencje użytkowników. Musicie obydwoje podjąć decyzję o tym, czy ujawniać jak się poznaliście, czy nie. Jeśli tak, wytłumaczcie spokojnie, czego szukaliście na stronie. Rodzice na pewno zrozumieją wasze motywy.
  5. Tematy tabu – aby rozmowa niepotrzebnie nie zeszła na niebezpieczny tor, warto zastanowić się, jakich tematów unikać. Zazwyczaj są to: polityka, religia, pieniądze. Jednak w zależności od sytuacji rodzinnej, należy pomyśleć czy rozmawianie o chorobach, sytuacji materialnej czy rodzinnej może być również ryzykowne!
  6. Wstrzemięźliwość – poznanie rodziców wybranki to jedna z tych okazji, podczas której należy się kontrolować. Nikt nie zabrania picia alkoholu, jednak ilości są zdecydowanie mniejsze niż na bankiecie czy na spotkaniu z kolegami. Ostrożnie wybieraj alkohol. Piwo to może nie najlepszy wybór na uroczystą kolację. Najlepiej będzie, jak zamówisz to samo, co ojciec partnerki. Nawet jeśli będzie to herbatka malinowa 😉
  7. Prezent – jako SugarDaddy, na pewno lubisz sprawiać prezenty drugiej osobie. Twoja natura hojnego, dojrzałego mężczyzny nakazuje, abyś nie pojawił się na spotkaniu z pustymi rękami. Jednak nie przesadź. Kwiaty, butelka wina czy pudełko czekoladek to wystarczający gest.Źródło: AskMen