Konkurs #ArtToMasterpiece – kto potrzebuje operacji plastycznej bardziej?

Przed wami dwójka naszych ostatnich finalistów. Poznajcie Henriettę z Wielkiej Brytanii i Tanguy z Francji. Obydwoje potrzebują operacji plastycznej, która zmieni ich życie. Przeczytajcie ich historie i oceńcie czy mają szansę wygrać konkurs #ArtToMasterpiece.

Henrietta, UK – usunięcie nadmiaru tłuszczu

Henrietta podzieliła się z nami swoją historią, która dotyczyła nie tylko jej wagi. Od najmłodszych lat była wyśmiewana z powodu swojego rozmiaru, koloru skóry i detali swojego wyglądu. Było to przyczyną odrzucenia przez otoczenie, włącznie z rodziną.

„Moja podróż rozpoczęła się dawno temu. Już jako dziecko, inne dzieci śmiały się z koloru mojej skóry. Codziennie wymyślały dla mnie inne przezwisko. Śmiały się również z moich pełnych ust”.

Podobno tylko w dzieciństwie można doświadczyć takich przykrości. Ale niestety w tym przypadku zdarzało się to również w dorosłym życiu Henrietty.

„Gdy poznałam ojca mojego syna, myślałam, że w końcu spotkałam kogoś kto mnie akceptuje taką jaka jestem. Niestety myliłam się. Zaszłam w ciążę i urodziłam zdrowego, i pięknego chłopca. Po urodzeniu dbałam o to by ładnie wyglądać. Po jakimś czasie zauważyłam, że mój mąż staje się wobec mnie agresywny. Wyzywał mnie i sprawiał że czuję się nieważna. Obwiniałam siebie i swoją wagę do tego stopnia, że przestałam jeść. Głodziłam się przez kilka dni aż pewnego razu zemdlałam na środku ulicy i przyjechała po mnie karetka.  Moje ciało nie miało energii do życia. To zdarzenie sprawiło, że nienawidziłam się jeszcze bardziej Chciałam tylko siedzieć w domu i nigdy już z niego nie wychodzić.

Dzisiaj chcę pokazać światu, mojemu byłemu mężowi i mojemu synowi, że każdy jest wart miłości – ja również. Potrzebuję tej operacji plastycznej aby poradzić sobie ze sobą, ze swoimi słabościami i aby zmienić życie swoje i swojego syna”.

Tanguy, Francja – korekta zębów

Tanguy jest finalistą konkursu #ArtToMasterpiece z Francji, który potrzebuje operacji zębów. To jak one wyglądają wpływa bardzo mocno na jego życie codzienne. W swoim liście napisał: „Uśmiech jest dla mnie paradoksem. Ludzie się śmieją jak coś jest dla nich śmieszne lub kiedy są szczęśliwi. Ale że mój uśmiech jest brzydki, wręcz odrażający, nie śmieję się wcale. Mój uśmiech sprawia, że jestem nieszczęśliwy. Może niektórzy zwyczajnie się tym nie przejmują, ale ja gdzieś z tyłu głowy zawsze mam z tym problem”.

Tanguy złamał jeden ząb gdy był dzieckiem. Grał z kolegami w piłkę. Jednak wtedy nie wiedział jeszcze, jak bardzo to zdarzenie odbije się na jego całym życiu. Biorąc udział w konkursie #ArtToMasterpiece, chciałby odzyskać swój prawdziwy uśmiech i bez obawy pokazywać go innym.