Konkurs #ArtToMasterpiece – historie kolejnych finalistek!

Poznajcie dwie kolejne finalistki. Konkurs #ArtToMasterpiece zainteresował Josefine i Romy, które chcą zmienić swoje życie na lepsze. Przeczytaj i oceń czy mają szanse.

Josefine, Belgia – haluksy

Otrzymaliśmy zgłoszenie od belgijskiej tancerki o imieniu Josefine. Wspólnie zdecydowaliśmy, że jej historia jest warta udziału w konkursie #ArtToMasterpiece. Josefine ma problemy ze stopami, które z każdym krokiem sprawiają jej ból, a wszystko przez haluksy, które powstały w trakcie jej 24-letniej kariery. Jej stopy wyglądają mało atrakcyjnie: zmęczone, kościste i dodatkowo te krzywe palce. Co więcej, haluksy powodują ból nie tylko podczas tańca, ale również  w trakcie chodzenia. Josefine zakończyła swoją profesjonalną karierę tancerki, ale nie opuściła tańca na dobre. Teraz uczy tańczyć. Przeczytajcie jej historię, przekonajcie się ile musiała poświęcić aby być osiągnąć tak wiele w swojej tanecznej karierze.

„Taniec był moją największą pasją odkąd pamiętam. Zaczęłam w wieku 6 lat i już wtedy wiedziałam, że chciałabym to robić już zawsze. Po czasie wiedziałam, że taniec jest moim przeznaczeniem. Jestem singielką, która przez ostatnie 20 lat skupiała się głównie na karierze. Wcześniej nie myślałam o założeniu rodziny, aż do teraz. Teraz, w wieku 30 lat jestem na „emeryturze”, ale nie porzuciłam tańca na dobre. Prowadzę darmowe zajęcia dla młodzieży i studentów, którzy pochodzą z biednych lub problematycznych rodzin. Moja praca wymaga noszenia odpowiedniego obuwia, które niestety sprawia mi ogromny ból. W pracy o nim nie myślę, jednak po powrocie do domu ból jest nie do zniesienia. W życiu codziennym ból przeszkadza mi w chodzeniu. Z tego powodu postanowiłam pozbyć się moich haluksów i „naprawić” swoje stopy. Nie wyobrażam sobie nie tańczyć, ale wciąż myślę o założeniu rodziny. Nie jestem jednak pewna czy to możliwe, bo czuje się jak niepełnosprawna. Mam nadzieję, że konkurs zmieni moje życie, skoro sztuka jest całym moim życiem”.

Romy, Holandia – usunięcie nadmiaru skóry

Romy chciałaby wygrać, ponieważ marzy jej się operacja dzięki której usunie nadmiar skóry z okolic brzucha. Po urodzeniu dziecka udało jej się zrzucić 26 kg. Przed zajściem w ciążę, nigdy nie była zmuszona do wprowadzania diet ani do ciężkich treningów, ale ciąża zmotywowała ją do schudnięcia. Rezultaty jej przemiany były zaskakujące: z 85 kg waga zmieniła się na 59. Jednak tak drastyczna i nagła utrata wagi miała swoje wady. Z luźną skórą na brzuchu i biuście nie było łatwo cieszyć się z rezultatów metamorfozy. Pewność siebie Romy spadła oddziałując na różne aspekty jej życia osobistego. Bardzo chciałaby kogoś poznać, chodzić na randki i być w sytuacjach intymnych z mężczyznami, jednak niepewność i nieśmiałość ją powstrzymuje. Wygranie konkursu #ArtToMasterpiece pozwoliłoby jej cieszyć się z życia na nowo. Romy opisuje: „Moje ciało jest źródłem mojej nieśmiałości, ale nie jestem w stanie zapłacić sama za operację. Jeśli miałabym fundusze, zrobiłabym to natychmiast! Moje życie zmieniłoby się diametralnie!”