Poznajcie historie naszych finalistów

Poznajcie historie dwóch naszych finalistek ze Szwecji: Maria i Vanessa, i ich powody dla których chciałyby wygrać operację plastyczną w konkursie #ArtToMasterpiece.

Maria, Szwecja – usunięcie nadmiaru skóry

Maria napisała do nas bardzo smutną historie. W swoim liście przyznała, że miała bardzo trudne dzieciństwo. Dorastała w domu z ojcem alkoholikiem i z mamą, która ciągle pracowała. Maria była bardzo samotnym dzieckiem, a pocieszenie znajdowała w jedzeniu. W wieku 12 lat ważyła 105 kg! Z pomocą przyszła opieka społeczna i placówka zajmująca się zwalczaniem otyłości wśród dzieci. Dzięki współpracy i wspólnym wysiłkom, Maria zaczęła chudnąć. Wraz ze spadkiem kilogramów, jej poczucie własnej wartości rosło, jednak po zrzuceniu 35 kilogramów pojawiły się kolejne problemy związane z luźną skórą.

Maria twierdzi, że mimo treningom, nie może pozbyć się wiszącej skóry: ”Mam tylko 21 lat, a mój brzuch wisi jakbym urodziła kilkoro dzieci. Bardzo źle się z tym czuje, więc chciałabym się podjąć operacji aby nabrać trochę pewności siebie”. To właśnie dlatego Maria jest jedna z uczestniczek i finalistek naszego konkursu, która pokłada nadzieję, że uda jej się wygrać.

Vanessa, Szwecja – podniesienie pośladków

Vanessa jest normalną i energiczną perfekcjonistką, która lubi dbać o swój wygląd. „Masz tylko jedno życie, więc dlaczego nie przeżyć go z klasą, elegancją i stylem?”

Vanessa wyznała, że jest zadowolona ze swojego wyglądu, który nazywa „barbie look”. Zawsze była w formie, ale nie jest do końca zadowolona ze swoich pośladków. Vanessa pisze, że grawitacja działa zbyt mocno na jej pośladki, które mimo ćwiczeń nie chcą się podnieść. Ogólnie jest zadowolona ze swojego wyglądu, ale czuje się trochę przybita, że ta jedna jedyna część ciała nie chce jej słuchać mimo dużego wysiłku. „Nie ma nic bardzo sexy niż pewna siebie kobieta, która czuje się swobodnie w każdej sytuacji – nawet tańcząc nago przed swoim mężczyzną, który ją wielbi. Ale moje pośladki są płaskie i obwisłe. Chciałabym czuć się dobrze w bikini, mieć tą pewność siebie, której nie mogłam znaleźć przez ostatnie 7 lat”. Vanessa twierdzi, że kiedy patrzy na swoje pośladki, widzi jedynie jego wady i nie dostrzega żadnych pozytywnych stron.